Polski English PCK na Facebook.com PCK w portalu nasza-klasa
  • SPRAWOZDANIA
  • APELE
  • OGŁOSZENIA
  • PRACA
  • przetargi
  • WYDAWNICTWA
archiwum aktualności

AKTUALNOŚCI

Kolonie letnie 2017 2017-09-07

Wypoczynek letni dla dzieci z terenu Województwa Śląskiego

W dniach od 15-30 lipca bieżącego roku Śląski Oddział Okręgowy PCK, wspólnie z Oddziałem Rejonowym PCK dla miast Chorzów, Ruda Śląska, Świętochłowice, zorganizował wyjazd kolonijny dla 35 dzieci do Zwardonia.

 Wyjazd ten był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Rady Pań przy Zarządzie Głównym Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, a także wsparciu Prezydenta miasta Świętochłowic,  oraz Wojewody Śląskiego w Katowicach.

Na wyjeździe zapewniono  wychowankom dwutygodniowy pobyt w Domu wczasowym „ Granit ”.  W czasie trwania turnusu dzieci korzystały z boisk sportowych do piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki. Do ich dyspozycji, na terenie ośrodka oddany był również basen letni. W trakcie trwania kolonii letniej dzieci chętnie brały udział w zabawach organizowanych przez wychowawców. Między innymi miały możliwość uczestniczenia  w zajęciach plastycznych czy szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy, które przeprowadziła dla nich Pani Dyrektor Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach.

Dla uczestników koloni zorganizowano również wycieczki, podczas których zwiedzali takie miasta jak Wisła czy Koniaków. Atrakcją turystyczną było także zwiedzanie Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Istebnej. Swoją sprawność fizyczną mogli zaprezentować jednak dopiero w „Geoparku” we wsi Glinka. Wszystkich połączyła wtedy dobra  i wspólna zabawa. Pobyt dzieci na kolonii nieodwracalnie dobiegał już końca. W ostatnim dniu bezpiecznie wyruszyły do domu. Teraz miło wspominają czas spędzony na koloniach w Zwardoniu.

powrót

Wersja do druku